Malé korálky logo

 

 
Představení školky
  Vytisknout E-mail  
 

Milí rodiče,
vítáme Vás na webových stránkách Malých korálků, z.s., zaštiťujícího provoz Školky U potůčku, v Rousínově- Slavíkovicích.

Jsme soukromá školka, pro děti od 2let, s možností zvykací docházky na školku také pro děti 1,5-2roky. Naše kapacita na den je 15 dětí a nabízíme naše služby celoročně, včetně všech školních prázdnin. Pro děti od cca 1,5roku nabízíme asistentku pro pobyt ve školce mezi dětmi bez maminky (v případě volné kapacity ve školce). Pro děti starší dvou let nabízíme školkový poyt bez maminky, s naším speciálním programem postupného a nenásilného zvykání na školku, který individuálně měníme dle momentálních potřeb každého dítěte. 

Naší zásadou je individuální a respektující přístup k dětem, zachování pocitu domácího prostředí a bezpečí a vyplnění času stráveného bez rodičů zábavnou formou. V rámci naší nabídky najdete různě dlouhé délky pobytu pro dítě, jež je zohledněn věkem dítěte i potřebami rodičů. Ceník Vám zašleme rádi na email.

Vzdělávací program: v naší školce se zabydlel skřítek Potůček, který k nám přišel z potoku Rakovec, který protéká kolem naší školky. Skřítek děti provází celým rokem, ve školce se řídíme skřítkovými pravidly (srdíčkové, pusinkové, nožičkové...) a je s námi také na všech akcích a u všeho, co děláme. V rámci roku se řídíme třídním vzdělávacím programem, vypracovaným dle našeho ŠVP (školního vzdělávacího programu) a průběžně jsou do vzdělávacího programu vhodně zařazovány pohybové aktivity, výtvarné a hudební činnosti, včetně ostatních znalostí, které by děti měly znát. Od dvou let s dětmi začínáme hlavně se zvládnutím sebeobsluhy a hygieny, ale i ty nejmenší děti si u nás užijí spoustu legrace při zpívání a muzicírování nebo při tvoření a cvičení. Starší děti mají již vytvořen speciální vzdělávací program, který je zaměřen na to, aby vklidu a v pohodě zvládly nástup do první třídy a ve velké škole se neztratily :-)
Děti od 4 let mají nad rámec běžného vzdělávání edukativní skupinky 2x týdně kde se zaměřujeme na rozvoj řeči, jemné motoriky, postřehu, matematické gramotnosti, environmentální znalosti atd. Pro předškoláčky máme vytvořen vzdělávací plán s výukou jak všech potřebných znalostí, tak motorických dovedností. Děti se postupně naučí, jak si zorganizovat čas a naučí se včas a vklidu plnit úkoly, učí se řešit konflikty, komunikovat s ostatními lidmi, respektovat ostatní, umět pomoct a poděkovat atd. Vaše děti naučíme, jak být velký zodpovědný školáček :-)

V rámci režimu je každý den v době 8,30-9hod. zařazen dopoledný výukový blok - probíhá zde výtvarná činnost s kladením důrazu na rozvoj samostatnosti, kreativity a představivosti, dále cvičení hravou formou a hudební výuka (intonace, rytmus). Po svačince 9,30hod. probíhá do 10hod. dopolední komunitní kruh kde si s dětmi povídáme, učíme se, zpíváme si a získáváme vědomosti o všem, co se děje kolem nás. Komunitní kruh probíhá formou diskuse, kterou částečně řídí učitelka, ale děti se v rámci tématu mohou dostat v diskusi k tomu, o čem si chtějí povídat. Rozvíjíme a podporujeme v nich zdravou zvídavost, umožňujeme jim vyjádřit svoje pocity a myšlenky, a společně se učíme respektu (necháme domluvit kamaráda, neskáčeme do řeči), a v neposlední řadě se také učí diskutovat se svými vrstevníky a zjišťovat nové informace nejen od učitelky, ale také od kamarádů. Je to nejpřirozenější způsob učení, ke kterému naše děti vedeme. Chceme, aby se děti chtěly a uměly na věci ptát a to je to nejdůležitější k tomu, aby se naučily přirozené zvídavosti a učení se ve škole a aby si uvědomily, že informace o věcech, které je zajímají, si mohou zjistit také samy.

Naším hlavním mottem je staré čínské přísloví: "Řekni mi to a já zapomenu. Ukaž mi to a já si to možná zapamatuji. Nech mě to vyzkoušet a já to pochopím."
Děti vedeme již u těch nejmenších k samostatnosti, v rámci sebeobsluhy i v běžných činnostech (hygiena, oblékání, samostatná obsluha u svačinek a obědů, samostatné chystání a sklízení lůžkovin...). A protože v hlavním čase 8,30-13hod. jsou ve třídě přítomné min.dvě učitelky, je možné se dětem opravdu intenzivně věnovat tak, jak to naši nejmenší potřebují.

Naším cílem je vytvoření příjemného a podnětného prostředí kde budou děti spokojené a kde se naučí být samostatnými a sebevědomými malými lidmi, a kam se budou rády a s úsměvem vracet. A kde nás najdete? Na ulici Npor. Krále 720/41, Rousínov - MČ Slavíkovice, v I.patře budovy.

Samozřejmostí je pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví či majetku, do výše 1 mil.Kč.

Přijďte se k nám podívat, těšíme se na Vás i Vaše děti :-) Prohlídka u nás je možná po telefonické domluvě.

 

V ROCE 2015 BYLY AKTIVITY SPOLKU MALÉ KORÁLKY PODPOŘENY MĚSTEM SLAVKOV U BRNA.

 
 
     

Rychlý kontakt

Malé korálky, z.s.
V Sídlišti 29
68301 Rousínov

Tel.: 775 143 578
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny kontakty...

Partneři webu

Soukromá školička Slavíkovice
www.hlidanidetinonstop.cz

Lékárna U RADNICE, Rousínov
www.lekarnarousinov.cz

Stolařská a truhlářská výroba
www.nabyteknaprani.cz

Komplexní služby pro firmy a domácnosti z oblasti IT
www.computersoft.cz

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #9ada4e #a9f9a7 #1d3eff